Na podružnični šoli Pameče –Troblje smo v petek izvedli projekt  Dan zdravja.

Učenci 1. triade so si za uvod najprej ogledali  lutkovno igrico  Prepirljivo sadje, nato pa so nadaljevali delo po skupinah. Pripravljali so sadna nabodala, sadne napitke in izdelali plakat o zdravju ter s starši igrali družabne igre. Iz pirine moke in oreščkov so pekli  piškote in kruh. Dobrote so lahko poskusili tudi ostali učenci šole.

Učenci 2. triade so najprej spoznali pomen oživljanja s pomočjo defibrilatorja in lutke za umetno dihanje. Predstavitev je vodila gospa Koren, članica RK.

V nadaljevanju  dneva so učenci 4. razreda  izdelali  namizno igro SPOMIN  in ga tudi igrali.

Učenci 5. razreda so preizkusili svoje možgane v spretnem reševanju križank  na temo ZDRAVJE.

Učenci 6. razreda  so iz papirja izdelali  jabolka ter jih razstavili v vetrine na hodniku šole.

Po malici so se nam pridružili starši, dedki in babice. Zaradi slabega vremena smo morali odpovedati pohod, zato pa smo v telovadnici pripravili zanimive gibalne vaje iz FIT programa. Vsi so aktivno sodelovali in se pri tem razgibali ter zabavali.

Vse aktivnosti smo tudi fotografirali in si jih lahko ogledate na spletni strani šole (klikni tukaj za ogled).

Dan nam je v celoti zelo uspel, bil ja pravi DAN ZDRAVJA, poln ustvarjalnosti, razgibanosti  in dobre volje.

Vodja podružnice

Sabina Lorber