V torek, 18. 12. 2012, smo imeli v učilnici 2.b razreda pravo grško šolo. Učitelj je bil gospod Dimitris Liyessikatos. Učenci 2.b in 6.b razreda so na začetku poslušali, kako zveni svetovno znana pravljica Sneguljčica in sedem palčkov v grščini in ugotovili, da tudi ob slikah na interaktivni tabli pravzaprav ni mogoče razumeti ničesar. Ob tem smo razmišljali, kako se počutijo na naši šoli tisti, ki so k nam prišli iz tujega jezikovnega okolja in od katerih se na koncu celo pričakuje, da bodo za oceno pravilno povedali obnovo, v njim neznanem jeziku. V nadaljevanju nam je učenec 2.b razreda, ki se je v letošnjem letu začel učiti grškega jezik in črk, pomagal zapisati naša imena. Bilo je zelo zanimivo. Ob tem smo se sprostili in ob prijetnem vzdušju so se porodila številna vprašanja za gospoda Dimitrisa liyessikatosa, na katera nam je v angleščini odgovarjal. Mimo jezikovnih čeri nas je vodila učenka 6.b razreda Hannah Hlastan, ki se je odlično znašla v vlogi simultane prevajalke. Hitro sta minili dve šolski uri in že spet smo se potili v naši slovenski šoli.

20121218_092812

Vse skupaj je potekalo v okviru letošnje FIT prireditve, z zaključno FIT olimpijado, na kateri bomo učenci 2.b razreda s svojim mentorskim 6.b razredom predstavljali Grčijo.