22. april je dan Zemlje. V prvem in drugem razredu smo se na začetku dneva posvetili ločevanju odpadov in to s pomočjo ppt-ja iz naše ekološke učilnice. Ob tem smo se pogovorili tudi o bioloških odpadkih.

V nadaljevanju smo iz odpadnih materialov v 2. razredu (uporabljenih plastičnih lončkov, steklenih kozarcev, plastičnih vrečk, slamic) izdelali vsak svoj lončeni bas in se pogovorili o materialih, ki so jih uporabljali nekoč in iz česa lahko naredimo lončeni bas danes.Ob tem je bilo zanimivo gledati učence, kako sodelujejo v paru. V 1. razredih so izdelali iz odpadnih materialov vazice.

Dan smo zaključili s čiščenjem okolice šole in ugotovili, da je okolica šole pri vhodu zelo urejena in nenasmetena.

Več si lahko ogledate v galeriji slik (klikni za ogled fotogalerije).