V petek, 31.5.2013, nas je 25 devetošolcev, ki smo preko šolskega leta pokazali marljivo delo pri pouku nemščine, učiteljica Tanja Grum povabila na izlet v Ljubljano. Najprej smo obiskali Avstrijski inštitut. Tam so nam pripravili enourno jezikovno delavnico z različnimi nalogami, v katerih smo preizkusili svoje znanje nemščine. Obogatili smo poznavanje besedišča na temo kolesarjenje, napisali dialog in spoznali, da nam razumevanje v tujem jeziku ne predstavlja večjih ovir. Nato smo se odpravili na Goethe Institut, kjer so nam pripravili krajše predstavitveno predavanje. Učili smo se pregovore in si pogledali zanimive video prispevke, ki jih ustvarjajo učenci in dijaki v raznovrstnih razpisih in natečajih. Na koncu smo si priznali, da nam je nemščina vedno bližje in pomemben del v mozaiku našega nadaljnjega izobraževanja. Veseli smo, da že osnovna šola omogoča učenje drugega tujega jezika. Preživeli smo zelo lep in hkrati poučen dan, ki se ga bomo z veseljem spominjali.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Učenka: Nika Jeromel 9.c