V času intenzivnega povezovanja Evrope je ena izmed prioritet izobraževalnih ustanov, da razvijajo svojo vpetost v evropski prostor. Kot šola, ki izvaja mednarodne sodelovalne projekte v okviru akcije eTwinning, smo nedvomno dokazali, da se zavedamo pomena tovrstnega sodelovanja. Z mednarodnimi projekti vnašamo v našo šolo tisto nujno potrebno evropsko dimenzijo, ki našim učiteljem in učencem nudi nove izkušnje in jim pomaga pri njihovem nadaljnjem izobraževalnem in osebnem razvoju.

V letu 2013 nam je slovenska nacionalna svetovalna služba podelila certifikat eTwinning. Certifikat prejmejo šole, na katerih aktivno delujeta v projektih eTwinning vsaj 2 učitelja ali več. Ta certifikat izkazuje, da je naša šola aktivno vpletena v mednarodno projektno sodelovanje evropskih šol.