Ob 20. obletnici SLOVENSKE MREŽE ZDRAVIH ŠOL je 17. decembra 2013  v Kongresnem centru Brdo pri Kranju potekal Nacionalni posvet o promociji zdravja v šolskem okolju, na katerem je naša šola skupaj z dvanajstimi slovenskimi osnovnimi šolami prejela priznanje za 20 let aktivnega sodelovanja v mednarodni mreži Zdravih šol.

slika

Posvet z naslovom SKUPAJ ZA BOLJŠE ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV –  OHRANJANJE IN ZAGOTAVLJANJE ENAKIH MOŽNOSTI je potekal z namenom promoviranja zdravja v šolskem okolju, pri katerem aktivno sodelujejo trije različni sektorji: zdravstveni, šolski ter sektor za družino, delo in socialne zadeve.

Ob dogodku je izšel zbornik, ki vsebuje prispevke strokovnjakov z nacionalnega posveta, primere predstavitev dobrih praks Zdravih šol ter prispevke območnih koordinatorjev Zdravih šol.

Več lahko preberete na naslednjih povezavah:

– 20. obletnica Slovenske mreže zdravih šol: http://www.ivz.si/Mp.aspx?ni=0&pi=19&_19_view=item&_19_newsid=2404&pl=0-19.0.

Nives Kodrun, vodja tima Zdrave šole