Devetošolci smo že v začetku septembra izvedeli, kdaj bo valeta. Na petek, trinajstega. Na ta račun se je pojavilo precej šal in zabavnih komentarjev (fantje) ter celo nepotrebnih skrbi (punce).

Pa, kljub vsemu, so po moje na dan D prav vsi pozabili, katerega smo. Vsak je imel svoje skrbi, veliko je bilo hitenja in panike zadnjega trenutka … in potem smo začeli. Prireditev je potekala dobro, tekoče; kot je treba. Vzdušje je bilo prijetno in sproščeno, kljub svečanosti dogodka. Vsi, ki so bili prisotni, so vedeli, da je to naš dan, in so bili res ponosni na nas. Marsikaj se je zgodilo nepričakovanega, celo med samo valeto. In najbrž nam bo prav to najbolj ostalo v spominu. Saj vemo, konec dober – vse dobro.

Čeprav se veselimo novih šol, bomo vseeno precej pogrešali Drugo osnovno. Ja, celo učitelje!

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

V imenu devetošolcev in ožjega odbora za pripravo Valete 2014 se za pomoč zahvaljujemo vsem sponzorjem in staršem, ki so v petek, 13. 6. 2014, pomagali pri pripravi športne dvorane.

SPONZORJI:

– KORATUR AVTOBUSNI PROMET IN TURIZEM D. D.

– TOVARNA MERIL KOVINE PROIZVODNJA KOVINSKIH MERIL D. D.

– SIMON PEČOLER, PAMEČE

– ROMA-POSLOVNE STORITVE DRUŽBA ZA SVETOVANJE IN STORITVE D. D.

– JRM, KREATIVNI ATELJE, IGOR JERAM S. P.

– SCHRACK TECHNIK, TRGOVINA IN PROIZVODNJA ELEKTROTEHNIČNIH PROIZVODOV D. O. O.

– ORFIS PODJETJE ZA EKONOMSKE, ORGANIZACIJSKE IN TRGOVSKE STORITVE, D. O. O.

– IWKO – OGREVANJE, VODOVODNE IN PLINSKE INŠTALACIJE, PREZRAČEVANJE IN KOVINARSTVO GREGOR WASTL S. P.

– TEKSTILNI SERVIS IN ŠIVILJSTVO VALERIJA DORNIK S. P.

– TRGOVINA Z ZAŠČITNO OPREMO CERVA SIMPLY SAFETY

– BOŠTJAN KAŠNIK S.P.

– MERCATOR

– SPAR

– COCA-COLA HBC SLOVENIJA D.O.O.

– ZAVAROVALNICA MARIBOR

– FORI D.O.O.

Zapisala

Patricija Kavčič iz 9. B,

fotografije izbrala Tinkara Ošlovnik tudi iz 9. B.