Danes, 22.9.,  se je odvijal šolski projektni dan, Slovenj Gradec skozi čas.  V tem projektu smo si zadali cilj, da učence sistematično seznanimo z življenjem in delom v našem kraju nekoč in danes.

Pri tem nam pomagajo mnogi meščani Slovenj Gradca.  V tem projektu sodelujejo učenci od prvega do  devetega razreda. Vsako leto se na ta dan prelevijo v raziskovalce, preučevalce naše zgodovine, radovedne fotografe, novinarje in umetnike.

Naši najmlajši učenci so si v spremstvu devetošolk ogledali najstarejši del Slovenj Gradca in primerjali hiše nekoč in danes. Učenci od drugega pa do petega razreda so spoznavali življenje, poklice,šege in navade v preteklosti in jih primerjali z današnjimi časi.

Predmetna stopnja je spoznavala okolico in staro mestno jedro Slovenj Gradca, nekaj najbolj znanih meščanov ter najstarejše stavbe v našem mestu.

Zapisali: Suzana Krevh in Živa Brglez