Mesec marec je bil za naše bralne značkarje zelo zanimiv in razburljiv.
Kar dva petka zapovrstjo smo izvedli bralni noči, in sicer 20. 3. 2015 bralno noč za učence od 6. do 9. razreda, 27. 3. 2015 pa še bralno noč za učence od 1. do 5. razreda (že šestič letos).
Gost pri starejših učencih je bil pisatelj Dim Zupan, mlajše pa je s svojimi zgodbami zabaval priljubljeni Primož Suhodolčan.
Bralna noč za starejše, ki smo jo izvedli tretjič, je bila nekoliko drugačna od prejšnjih dveh, saj so se nam pridružili tudi učenci iz OŠ Muta, OŠ Mislinja in OŠ Šentjanž. Vse šole namreč sodelujemo v projektu SKK (socialni in kulturni kapital). Od nas so odšli z lepimi spomini in novimi prijateljstvi.
Dolgoletna praksa je pokazala, da je bralna noč izvrstna dodatna motivacija za branje, saj se je letošnjih bralnih noči udeležilo rekordno število otrok (kar preko 300). To je motivacija tudi nam, mentorjem, da bomo s takim delom še nadaljevali.

Zahvaljujemo se vsem staršem, ki ste nam pomagali pri pospravljanju blazin.

Ujemite vsaj malo tega, kar smo doživeli mi – fotogalerija.

Pripravila: Nada Žunec, koord. bralne noči