Na začetku poletja je na Drugi OŠ Slovenj Gradec zaživel Učni center vrtnarstva in čebelarstva. Čez celo poletje so ga, tudi v času šolskih počitnic, negovale skrbne roke ljudi, ki jim je mar za živo naravo. Tako so učenci razredne stopnje to jesen lahko uživali v učnih urah na prostem. Pod vodstvom mentorice Tatjane Glavič so se seznanili z zasnovo vrta, visokimi gredami in vrtninami v njih. Spoznavali so solatnice, začimbnice … Najbolj so jih razveselile rdeče jagode in rumene buče. Čebelar Janez je učence spremenil v čebelarje, saj jih je oblekel v zaščitne čebelarske klobuke in rokavice. Otroci so spoznavali življenje čebel. Najbolj jih je pritegnil opazovalni panj, kjer so si lahko ogledali čebele od blizu, saj živi čebelja družina kar pod steklom.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).
Katja Jenko