Tak je bil naslov gledališke predstave, s katero smo obeležili letošnji slovenski kulturni praznik.
Pripravili so jo učenci izbirnega predmeta retorika, šestošolka in četrtošolci pod mentorstvom učiteljic Nade Žunec in Saše Polanc ter svetovalne delavke Helene Gaberšek.
Gledališka predstava, avtorice Vike Šuštar, je nadaljevanje Prešernovega Povodnega moža. Pripoveduje o Urški, ki jo je Povodni mož odpeljal v svoje podvodno kraljestvo, kjer spozna vešče, grda in ostudna bitja.
Čez čas se tudi sama počasi spreminja v veščo in sprejme življenje pod vodo. Spoprijatelji se z ostalimi veščami in spozna, da so bile tudi one nekoč lepe deklice z »gornjega« sveta, ki jih je ugrabil Povodni mož in jih zaprl v svoje kraljestvo pod reko Ljubljanico, od koder ni izhoda.
Učenci so v pripravo predstave vložili ogromno prostega časa v popoldanskih urah. Zato so bili nagrajeni z bučnim aplavzom in se bodo s predstavo pomerili z ostalimi gledališkimi skupinami na tekmovanju mladinskih gledaliških skupin v mesecu aprilu.
Čestitamo!
Zapisali: Nada Žunec, Saša Polanc

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).