DOBRODELNI SKLAD DRUGE OSNOVNE ŠOLE SLOVENJ GRADEC objavlja

RAZPIS za šolsko leto 2016/2017

ZA DODELITEV POMOČI OTROKOM IZ DRUŽIN Z NIZKIM SOCIALNO EKONOMSKIM STATUSOM ZA:

LETNO ŠOLO V NARAVI (4. razredi)

NARAVOSLOVNI TABOR (8. razredi)

ZIMSKO ŠOLO V NARAVI (6. razredi)

TABORE IN EKSKURZIJE

POMOČ DRUŽINAM, KI SO V TRENUTNI FINANČNI STISKI

VIŠINA SREDSTEV: 3.500,00 €

Vloge dobite pri razrednikih vaših otrok ali v šolski svetovalni službi. Izpolnjene prošnje oddajte ČIMPREJ razredniku ali v šolsko svetovalno službo.

POMEMBNO OBVESTILO ZA STARŠE:

Zaradi Zakona o dohodnini 108/2, smo morali spremeniti pravilnik šolskega sklada. Po tem zakonu, višina zneska subvencije ne sme presegati 84 € v davčnem letu.

Tako boste lahko v tem letu iz naslova Subvencij iz šolskega sklada, prejeli največ 84 €.

*Izplačila iz šolskega sklada štejejo za darila, ki so kot drugi dohodki obdavčena z dohodnino. Akontacija dohodnine od daril se izračuna in plača po stopnji 25 % od davčne osnove. Pri tem ni pomembno, ali so darila prejeta v denarju ali kot storitev. Darila, katerih posamična vrednost ne presega 42 EUR, in darila, prejeta od istega darovalca, če njihova skupna vrednost v davčnem letu ne presega 84 EUR, se ne vključijo v davčno osnovo oziroma niso obdavčena (108/2 Zakona o dohodnini).

Za Upravni odbor: Frenk Krištofelc, predsednik UO