V sredo, 18.10.2017, je v sodelovanju s Centrom za obveščanje in PGD Slovenj Gradec na Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec in v športni hali potekala evakuacijska vaja.

Učenci in vsi zaposleni šole so bili ob 10.30 alarmirani ob požaru v avli šole in so takoj po alarmu začeli z evakuacijo. Ta je potekala brez posebnosti in po evakuacijskih poteh, ki so namenjene za takšne primere. Večji del udeležencev se je zbral na zbirnem mestu ob Mislinji pri stadionu, ostali, ki so bliže evakuacijskemu prostoru pri športni hali, pa na igrišču za športno halo.

Po pregledu prostorov, ki so ga opravili gasilci PGD Slovenj Gradec, in preverjanju prisotnosti, smo se vsi zbrali pri športni hali, kjer smo si ogledali reševanje z gasilsko lestvijo, gasilska vozila ter njihovo opremo.

Ob ugotovitvah, da je vaja uspela in da smo vsi sodelujoči pripravljeni na takšne nevsakdanje dogodke, smo se po 40 minutah vrnili k pouku in nadaljevali z delom.

Centru za obvešačnje in gasilcem PGD Slovenj Gradec se najlepše zahvaljujemo za pomoč pri izvedbi vaje.

Marijan Breznik, organizator evakuacijske vaje