Plesalke folklorne skupine Druge OŠ Slovenj Gradec so pod vodstvom mentorice Dominike Peršak, v spremstvu ravnateljice, na pobudo ZRSŠ OE Slovenj Gradec, nastopile na slavnostni prireditvi ob dnevu Evrope v mestni hiši v Wolfsbergu. Prireditev je potekala pod naslovom »Mi smo Evropa«, pod okriljem projekta »EdUcation-Lavanttal«, v sodelovanju z avstrijskim okrajnim Zavodom za šolstvo.

Osrednja tema prireditve, na kateri so predstavili številne mednarodne projekte v okviru evropskih držav, je bila sodelovanje oz. pomen povezovanja v vse smeri, tako znotraj vrtcev in šol, z lokalno skupnostjo, v svoji deželi kot tudi izven meja. Le z odprtostjo in sprejemanjem drug drugega lahko skupaj mirno živimo v skupni Evropi, z odkrito medsebojno komunikacijo se dopolnjujemo, izboljšujemo in skupaj rastemo – ne le na področju šolstva.

Iskreno se zahvaljujemo vsem organizatorjem, predvsem g. Herbertu Eileju, za topel sprejem in prijazno pogostitev, v upanju na čimprejšnje ponovno snidenje.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).