V ponedeljek, 3.12.2018, je na naši Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec potekalo šahovsko tekmovanje za učence in učenke posamično. Tekmovanja se je iz naše šole udeležilo kar štirinajst tekmovalcev v petih kategorijah.

Luka Vaupot je bil žal odsoten zaradi udeležbe na mednarodnem šahovskem tekmovanju, ki se je odvijal v Zagrebu, je pa imel Luka zaradi svojih šahovskih uspehov že vnaprej zagotovljeno udeležbo na področnem tekmovanju.

V vseh kategorijah, kjer smo imeli predstavnike iz naše šole,  so naši učenci dosegli vrhunske uvrstitve:

• v kategoriji učenk do 9 let:
    • 2. mesto: Naja Globočnik Šegel
    • 3. mesto: Neli Globočnik Šegel sah
  • v kategoriji učenke do 12 let:
    • 1. mesto: Eliza Vaupot
    • 4. mesto: Ronja Sinreih
  • v kategoriji učenci do 9 let:
    • 1. mesto: Kajetan Vaupot
    • 4. mesto: Timotej Blagotinšek
    • 6.-9.mesto: Lovro Prošt, Maks Čoderl, Vejko Dimetrijević in Filip Gjorgijevski
  • v kategoriji učenci do 12 let:
    • 3. mesto: Matija Smolčnik
    • 9. mesto: Maks Pogorelc
  • v kategoriji učenci do 15 let:
    • 3. mesto: Tadej Pečnik
    • 6. mesto: Grega Gornjak

Na področno tekmovanje se uvrstijo vsi učenci, ki so bili razvrščeni do 5. mesta in Luka Vaupot. Tako se je na področno tekmovanje uvrstilo 9 naših učencev.

Področno tekmovanje se bo odvijalo v sredo, 12. decembra, prav tako na naši Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec.

Vsem udeležencem čestitamo za odličen uspeh.

Mentor:
Dušan Klemenčič