V sredo, 14. 3. 2019, so sedmošolci v okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« obiskali Knjižnico Ksaverja Meška Slovenj Gradec.
Projekt je Ministrstvo za kulturo začelo izvajati že v šolskem letu 2006/2007 v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter s splošnimi knjižnicami in šolami. Vpeljali so ga z namenom, da bi mlade motivirali za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbudili k obiskovanju splošnih knjižnic.
V okviru omenjenega projekta so sedmošolci letos v dar prejeli knjigo Nataše Konc Lorenzutti: Avtobus ob treh.
Na srečanju sta knjižničarki sedmošolcem najprej predstavili omenjen projekt, povedali nekaj zanimivih besed o avtorici in knjigi Avtobus ob treh, predstavili številne novejše knjige, ki so primerne za mlade bralce, ter predstavili Cobiss, dLib, fejstbuk.net
Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).
“Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.” (Neil Gaiman)