V četrtek, 25.4.2019, so se na Drugi osnovni šoli odvijale različne ekološko – okoljske dejavnosti, s katerimi smo poskušali ozavestiti vsakega posameznika o skrbi in ohranjanju narave. Današnja družba  stremi k vedno večji potrošnji različnih dobrin in v ta namen do skrajnosti izkorišča naravne danosti, teh pa je zaradi eksponentne potrošnje vedno manj. Zemlja je naš dom. Naš edini Dom. Pozabljamo, da si naš planet delimo in da ni samo naš. Živimo v odvisnosti od neživih dejavnikov narave, ki so skrbno prepleteni z vsem živim. Smo del biotske raznovrstnosti. Skrbno čuvanje in ohranjanje planeta pomeni tudi obstoj naše vrste, zato poženimo že enkrat našo miselnost in se začnimo obnašati kot skrbniki vsega kar nas obdaja. Letos je ta dan  posvečen zaščiti ogroženih živalskih in rastlinskih vrst. Smo v obdobju največjega izumiranja vrst.  To lahko razumemo kot dejstvo, da je ogroženost našega planeta zelo velika.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (kikni za ogled fotogalerije).