Kako naj bo učenje igra in ne mučenje? Z metodo NTC.

Delavnice je zasnoval avtor NTC programa, dr. Ranko Rajović, s svojim strokovnim timom. Dr. Ranko Rajović je član odbora za nadarjene pri svetovni organizaciji Mensa in sodelavec UNICEF-ovega programa za zgodnje izobraževanje. Leta 2015 je za NTC program dobil nagrado s strani mednarodne Mense (MERF – Mensa education and resarch fondation) za intelektualni prispevek družbi.

Program NTC uči tehnike učenja na drugačen, bolj privlačen način, ki je bolj podoben igri. Otrokom moramo pomagati, da šolo prepoznajo kot obliko zabave – ker učenje JE igra.

Metoda učenja NTC temelji na igri in se izvaja v 15 evropskih državah, vključno z Republiko Slovenijo.

V okviru NTC delavnic učenci na zabaven način spoznavajo tehnike učenja. Iščejo asociacije in skrite besede, sestavljajo nelogične zgodbe, premagujejo različne poligone in še kaj.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Ksenija Toth