Spoštovani! Žal smo bili 23. 3. obveščeni, da je na šoli v 7. b razredu odkrita okužba s koronavirusom SARS-CoV-2. To je torej drugi razred v kratkem času, ki mora v karanteno. Skladno z navodili NIJZ je za učence 7. a in 7. b odrejena karantena za čas trajanja 10 dni od zadnjega visoko rizičnega tesnega stika z osebo s COVID-19. To pomeni, da učenci 7. a ostanejo doma do vključno srede, 24. 3. 2021, učenci 7. b pa do vključno sobote, 27. 3. 2021. O natančnejših ukrepih smo starše obvestili na elektronski naslov. Šola bo za 7. a in 7. b-oddelek v navedenem času izvajala šolanje na daljavo. Za sorojence in starše obveščenih otrok iz 7. a in 7. b ni potrebna karantena, je pa prav, da budno spremljate njihovo in svoje zdravstveno stanje. Prosimo vas, da nas ob sumu na okužbo nemudoma obvestite, bolne otroke pa zadržite doma. Da bi preprečili okužbe med učenci različnih oddelkov smo sprejeli naslednjo odločitev: do nadaljnjega se spodaj  navedene dejavnosti izvajajo samo na daljavo. Učenci bodo zanje dobili navodila preko teamsov.
  • dodatni pouk pa predmetni stopnji
  • dopolnilni pouk na predmetni stopnji
  • obvezni izbirni predmeti
  • neobvezni izbirni predmeti
Priporočamo, da tudi prevoze, če se le da, organizirate individualno ali pošljete otroke v šolo peš, če nimajo predaleč in je varno. Prav tako predlagamo, da mlajše otroke čim prej odpeljete iz podaljšanega bivanja, za 4. in 5. razreda pa jih tja pošljete le, če je res nujno. Upoštevajmo priporočila in ostanimo čim dlje zdravi ter ohranimo šolo odprto.

Nada Duler, ravnateljica