Spoštovani starši,

na podlagi protokola o kulturnem sodelovanju med Republiko Slovenijo in Republiko Srbijo je  v šolskem letu 2020/2021 začela delovati srbska dopolnilna šola. Namenjena je vsem, ki jim je srbščina materinščina (učenci iz Srbije, Črne gore,  Bosne in Hercegovine …). V času epidemije je pouk potekal na daljavo, preko Zooma. Učenci so ločeni v tri starostne skupine. Imajo poseben načrt in program Ministrstva za šolstvo Republike Srbije. Ta vključuje srbski jezik, literaturo, zgodovino, kulturo in tradicijo.

Brezplačni program se izvaja eno uro na teden ali dve uri in petnajst minut za vse starostne skupine v eni šoli.

Prvi učenci bodo potrdila o obiskovanju prejeli v petek, 18. 6. 2021, ob 10. uri. Takrat se lahko pridružijo tudi novi člani, tako da prinesejo izpolnjeno prijavnico ali pa starši svojo odločitev sporočite na elektronski naslov gogasoskic@gmail.com ali prijavnico ( Пријава прерађена, права 21.22 (2)) pošljete na naslov

Srbske pravoslavne cerkve “Sv. Ciril in Metod” v Mariboru, Tržaška cesta 13, z oznako “Prijave učencev”.

Več o delu srbske dopolnilne šole si lahko ogledate na spletni strani http://caspocas.weebly.com/ in na Facebook strani srbske dopolnilne šole.

Lep pozdrav,

Maja Andjelković Šeguljev, mag.

učiteljica srbske dopolnilne šole v Mariboru

maja.a.seguljev@gmail.com