Spoštovani starši,

zaradi možnosti skrajšanja izolacije pri otrocih, ki so preboleli Covid, vas obveščamo, da je v primeru, da se otrok v šolo vrne pred datumom, ki je na EU DCP potrdilu zabeležen kot datum veljavnosti potrdila, naj ob prihodu v šolo na vpogled prinese potrdilo o HAG testiranju, ki ga je opravil pri pooblaščenem izvajalcu.

Prekinitev izolacije je podrobneje razložena spodaj.

Od 24. 1. 2022 naprej so nova navodila glede izvajanja izolacije oziroma skrajševanja časa izolacije.

• Izolacija se po 7 dneh lahko zaključi, če sta izpolnjena dva pogoja:
    • oseba je zadnjih 24 ur brez vročine in je minilo 24 ur od izboljšanja simptomov in znakov bolezni (v primeru, da bolezen oz. povišana temperatura trajata dlje, se izolacija ustrezno podaljša) IN
    • oseba 7. dan opravi hitri antigenski (HAG) test pri pooblaščenem izvajalcu, ki mora biti negativen.
    • V primeru, da je HAG test pozitiven, oseba nadaljuje z izolacijo do konca 10. dneva. Po tem času se izolacija prekine brez opravljenega HAG testa.

Ravnateljica: Mag. Helena Gaberšek