V lanskem šolskem letu smo se priključili akciji zbiranja zamaškov za društvo Vesele nogice. Z zbiranjem smo nadaljevali tudi po koncu akcije, saj se zavedamo, da lahko na ta način naredimo nekaj dobrega za sočloveka in nenazadnje tudi za naš planet.

1. februarja 2023 smo se ponovno priključili 2. trajnostno-ustvarjalnemu natečaju, ki bo na Drugi OŠ Slovenj Gradec in POŠ Pameče–Troblje potekal vse do 31. marca 2023.

Učenci lahko zamaške prinesejo v šolo ter jih v šoli oddajo v za to pripravljen zaboj v avli šole ali jih oddajo razredniku oz. razredničarki. V kolikor ima kdo na voljo večjo količino zamaškov, se lahko obrne na koordinatorico projekta na šoli, tj. Veronika Gnamuš.

Zbrane zamaške bomo tudi letos donirali društvu Vesele nogice, ki pomaga osebam z motnjami v razvoju.

Verjamemo, da skupaj zmoremo več …

Za Drugo OŠ Slovenj Gradec in POŠ Pameče−Troblje zapisala Veronika Gnamuš