NIJZ je 28. 8. 2020 izdal priporočila za izvajanje šolskih prevozov. Več si lahko preberete na povezavi https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/files/uploaded/os_organizirani_prevozi.pdf,

tu pa povzemamo najpomembnejše:

• šolski prevoz uporabljajo le zdravi učenci,
  • med vožnjo obvezno uporabljajo zaščitno masko,
  • pred vstopom v vozilo in ob izstopu si razkužijo roke,
  • čim manj se dotikajo površin v vozilu,
  • po možnosti uporabljajo vedno isti sedež,
  • na vozilo vstopajo v primerni medsebojni razdalji,
  • upoštevajo navodila šoferja in nadzornih oseb,
  • z enim prevozom se lahko pelje samo toliko oseb, kot je sedežev.

Prevozniki so nam zagotovili, da bodo upoštevali vsa higienska priporočila in vozila tudi primerno razkuževali.

Kjer sta dva privoza in dva odvoza morajo učenci obvezno uporabiti tistega, ki jim ga je določila šola.

Glede na vse navedeno priporočamo, da kjer je mogoče, učenci za prihod v šolo uporabijo kolo ali pridejo peš (razdalja pod 2 km in varna cesta) ali jih pripeljete sami z lastnim vozilom. Trudimo se, da bi prevoze organizirali tako, da bi čim manj učencev moralo na prevoze zgodaj in da bi čim prej lahko odšli domov.