V prvi triadi smo otroke, ki so pri urah spoznavanja okolja pokazali posebno zanimanje za naravoslovno-družboslovne teme, povabili na obisk Koroškega pokrajinskega muzeja.
Prvošolci so v muzeju v okviru teme Arheologinja na obisku posebno pozornost namenili rimskim kamnom iz Mislinjske doline in si ogledali arheološko razstavo Božanskim manom. V delavnici KAKO IZ ČREPINJE NASTANE CELA POSODA so spoznali restavratorsko-konservatorsko delavnico in delo muzejskega restavratorja. Iz črepinj so v resnici sestavili/restavrirali lonček, skledo … Po muzeju jih je vodila Anja Mihelič, ki se je za to priložnost spremenila v Rimljanko in odela v rimljanska oblačila. Tudi vas vabim na to razstavo, saj boste na naš Stari trg gledali z drugimi očmi. Kaj vse je le še pod našimi nogami, ko hodimo tam okoli?
Drugo- in tretješolci so letošnje leto v muzeju spoznavali, kaj je muzejski predmet, kaj je zbirka in kaj zbiranje. Sprehodili so se po Sokličevi zbirki, kjer so pobliže spoznali nekaj skrivnosti. Nato so se v delavnici PREDMET NA PREDMET ZBIRKA pogovorili, kaj osnovnošolci danes zbirajo. Nekateri med njimi so v muzej prinesli svoje zbirateljske zbirke in jih nam tudi predstavili. Kaj vse naši otroci zbirajo? Izvedeli so, da morajo v muzeju popisati vsak predmet, ki pride tja, in tako so se preizkusili tudi v tem. V roke so dobili star denar in določali njegovo starost, od kod je … V nadaljevanju so med muzejskimi predmeti našli ustrezen predmet in pripravili dve razstavi. Ena je dobila naslov Arheološki predmeti, druga pa Kaj potrebuje arheolog pri svojem delu.
Veseli smo, da imamo v našem kraju tako lep muzej, kjer svoje zbirke prilagodijo tudi najmlajšim. Navdušeni smo!
Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).
Katja Jenko