V sredo, 12. 6. 2024, je naša bivša praktikantka pri računalništvu, študentka Višje šole v Slovenj Gradcu, Neža Hozjan, uspešno opravila diplomski izpit. Z diplomsko nalogo z naslovom »Varna raba interneta na Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec« pod mentorstvom mag. Janje Razgoršek in Timoteja Žoharja je zajela večino nevarnosti in pasti, ki na nas pretijo preko spleta, njihovo prepoznavanje in preprečevanje. Pri izboljšanju pravil varne rabe interneta imajo veliko vlogo učenci sami, saj lahko s trudom, da bi to izboljšali, in protiukrepi za spletne nevarnosti veliko dosežejo. V veliko pomoč pri tem so tudi starši, saj lahko otrokom omejujejo čas na spletu in jim ga pod določenimi pogoji tudi vzamejo ter tako preprečijo zasvojenost in prekomerno rabo interneta. Poleg staršev imajo pomembno vlogo učitelji, saj lahko s pogovori z učenci, tehničnimi dnevi in predavanji izboljšajo znanje učencev o spletnih nevarnostih, ki se jim zaradi tega lahko izognejo.  Izvedla je tudi anketo za vse učence od 6. do 9. razreda. Povzetek diplomskega dela si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled dokumenta).