Že drugo leto zapovrstjo smo na naši šoli v okviru projekta »Berem in ustvarjam – se učim« organizirali bralno noč za učence od 1. do 5. razreda. Sodelovalo je 176 učencev na centralni šoli in 61 učencev na podružnični šoli v Pamečah, ki so skupaj s svojimi razredničarkami in drugimi strokovnimi delavci noč preživeli na šoli.

V svet pravljice smo potovali skupaj s Petrom Klepcem. Učenci predmetne stopnje so pripravili dramatizacijo zgodbe o fantiču, ki je rad pomagal šibkejšim in pomoči potrebnim. Za prijetnejši spanec so starejše učenke in učenci po učilnicah mlajšim prebrali še pravljico za lahko noč.
Namen bralne noči je spodbuditi veselje do branja pri otrocih, bogatiti besedni zaklad, spodbuditi otrokovo poustvarjanje in domišljijo, krepiti vsestransko pismenost, učence navajati na samostojnost in prevzemanje lastne odgovornosti. Najlepše pa je vsekakor druženje z vrstniki in sošolci še na drug način in v drugačnih okoliščinah.
Vsem nam bo bralna noč ostala v lepem spominu. Veselimo se že naslednje.

bralna-noc_130
Klikni na sliko za ogled galerije fotografij
Posnetek dogodka je objavljen v videoarhivu šole (https://vox.arnes.si/p30422169/)