V sredo, 8. 10. 2014 je bilo na Drugi OŠ finale ekipnega tekmovanja v atletiki za OŠ.

Organizacijo tekmovanja sta nam zaupali Atletska zveza Slovenije in Zavod za šport Planica. Prireditev je četrtič zapored potekala na stadiona v športnem parku Vinka Cajnka.

Tekmovalci so se pomerili v teku na 60m, teku na 300 m, teku na 1000m in štafeti 4 x 100 m. Učenci so nastopili tudi v nekaterih tehničnih disciplinah, ki so na urniku tekmovanj za osnovne šole in sicer v skoku v višino, skoku v daljino, suvanju krogle in metu vorteksa.

Na prireditvi je sodelovalo preko 430 tekmovalcev, ki so se na državno prvenstvo uvrstili na podlagi dosežkov na področnih tekmovanjih. V finalu so sodelovali učenci iz 12 najboljših šol v kategoriji dečkov in 12 šol v kategoriji deklic.

Za kvalitetno in strokovno izvedbo tekmovanja je skrbelo preko 25 atletskih sodnikov in 60 pomočnikov.

Rezultati so na voljo na spletni strani Timinga Ljubljana.

Fotoutrinki iz tekmovanja so v galeriji.

Tekmovanje so učenci in mentorji zapustili z dobrimi rezultati, lepimi vtisi, k čemur je pripomoglo lepo, toplo jesensko vreme in odlična organizacija v rokah Druge OŠ Slovenj Gradec v sodelovanju s Atletskim klubom Slovenj Gradec , pod vodstvom prof. Majde Areh Novak.

Poročilo pripravila: Majda Areh Novak, šp. pedagoginja

Foto: Ivo Brodar, Neja Gracej, Urban Naveršnik