Na Drugi OŠ radi beremo. To smo dokazali že z bralnim klubom, ki ga imajo naši drugošolci, prav tako pa tudi z visoko udeležbo učencev od 1. do 3. razreda na bralni noči, ki je bila 1. 2. 2019. Sodelovalo je kar 171 učencev, ki so noč, skupaj s svojimi razredničarkami, vzgojiteljicami in drugimi strokovnimi delavci preživeli na šoli. Potovali smo po vesolju, spoznavali planete in zvezde, videli kako nastanejo kraterji na luni in kaj se dogaja, ko izbruhne vulkan.

Osrednji dogodek pa je bilo seveda branje. V goste smo povabili pripovedovalki in knjižničarki go. Darjo Hribernik in go. Alenko Obretan Mestek iz knjižnice Ksaverja Meška. Po uvodni pravljici Larina zvezdica sta v sodelovanju z dijaki Srednje šole Slovenj Gradec in Muta, smer predšolska vzgoja, uprizorili pravljico Čarovnica Mica in severna zvezda. Večer smo zaključili s čudovito animacijo vesolja (“Gangl production”).

Za učence je bralna noč velika motivacija za branje, zato bomo z njo nadaljevali tudi v prihodnje.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).