V torek, 3.12.2019, je na naši Drugi osnovni šoli Slovenj Gradec potekalo občinsko šahovsko tekmovanje za učence in učenke posamično. Tekmovanja se je iz naše šole udeležilo kar štirideset tekmovalcev v petih kategorijah; tokrat prvič tudi učenci iz naše podružnične šole Pameče.

Luka Vaupot je bil žal odsoten zaradi udeležbe na mednarodnem mladinskem šahovskem tekmovanju, ki se je odvijal Talinu v Estoniji, je pa imel Luka zaradi svojih šahovskih uspehov že vnaprej zagotovljeno udeležbo na področnem tekmovanju.

V vseh kategorijah, kjer smo imeli predstavnike iz naše šole,  so naši učenci dosegli vrhunske uvrstitve:

sah

 • v kategoriji učenke do 12 let:
  • 1. mesto: Eliza Vaupot
  • 3. mesto: Sara Pogorelc
 • v kategoriji učenci do 9 let:
  • 1. mesto: Kajetan Vaupot
  • 3. mesto: Gal Kukovec
  • 5. mesto: Rok Barl
 • v kategoriji učenci do 12 let:
  • 2. mesto: Matija Smolčnik

Na področno tekmovanje se uvrstijo vsi navedeni učenci in Luka Vaupot. Tako se je na področno tekmovanje uvrstilo 7 naših učencev.

Področno tekmovanje se bo odvijalo v ponedeljek, 16. decembra na osnovni šoli Črna na Koroškem.

Vsem udeležencem čestitamo za odličen uspeh.

Mentor:
Dušan Klemenčič

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)