V letošnjem šolskem letu smo se na Drugi osnovni šoli pridružili mednarodnemu projektu KROKUS. V okviru projekta so učenci 9. a razreda posadili čebulice rumenih krokusov (žafrana) v spomin na 1,5 milijona judovskih otrok, žrtev holokavsta in v spomin na tisoče drugih otrok, ki so bili žrtve nacističnih grozodejstev.

Holokávst, hebrejsko tudi ŠOA, je sistematični genocid Judov, ki ga je izvajala nacistična Nemčija med drugo svetovno vojno.  Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine. Krokus cveti proti koncu januarja, približno v času mednarodnega dneva spomina na žrtve holokavsta (27. januar).

Nekaj utrinkov našega dela si lahko ogledate tukaj (klikni za ogled fotogalerije).

Mentorica projekta: Irena Gaber