Centralna šola Slovenj Gradec

“VALENTINOVA SPOROČILCA” 💖

“FORMULE ZA LJUBEZEN” 😘

Naši učitelji matematike so učencem pokazali, da se ljubezen lahko opiše tudi s formulo. Kot izziv so učenci 8. in 9. razredov rešili ljubezensko sporočilo znotraj pravokotnega koordinatnega sistema.

“ANGLEŠKA ČAJANKA”

St. Valentine’s  Day

“Roses are red,

violets are blue,

sugar is sweet

and so are you!”

Valentinovo, praznik za vse, ki se imamo radi, je bila iztočnica za našo angleško čajanko. Prijetno popoldansko uro smo preživeli v družbi učiteljic angleščine, naše druženje pa je popestrila ga. Janis Hlastan, naravna govorka angleščine. Pogovarjali smo se o praznovanju Valentinovega po svetu, predvsem pa o ameriškem načinu praznovanja, ker je tam ta praznik zelo priljubljen. Brali smo praznični strip, se spoznali z ameriškim denarjem, se posladkali z browniji in piškoti ter seveda pili čaj. Zagotovo lahko rečemo, da smo se na druženju vsi nekaj novega naučili, se iskreno nasmejali ter uživali v družbi drug drugega.
Inja &Luna
Več utrinkov angleške čajanke si lahko pogledate v spodnji foto galeriji.

Podružnica Pameče – Troblje

Na POŠ Pameče – Troblje sta 14. februarja petošolki vsem učencem predstavili praznik Valentinovo.
Izžrebana Valentin in Valentina sta razdelila valentinovo pošto po razredih. Učenci 2.c razreda pa so spekli valentinove ptičke.
Kolektiv POŠ Pameče – Troblje