V mesecu maju so na našo šolo v okviru Erasmus+ projekta prišle tri učiteljice s Palme de Mallorce, ki so se udeležile senčenja pouka (job shadowing). Na naši šoli so imele možnost opazovati, kako vključujemo aktivne oblike pouka, elemente Montessori pedagogike in jogo smeha.  Veseli smo, da so se pridružile tudi popoldanskim delavnicam, ki so bile namenjene našemu kolektivu, kjer so spoznale Fit pedagogiko. V popoldanskem času so si ogledale kulturno dediščino Slovenj Gradca (pod vodstvom dveh devetošolk). Obiskale so tudi Ljubljano in Maribor ter spoznavale naravno dediščino ob obisku Šentanela. Tokrat so obisk iz tujine sprejeli tudi učenci podružnične šole Pameče-Troblje. Učiteljice so svoje navdušenje nad Slovenijo,  Slovenj Gradcem, šolo in ljudmi tukaj izrazile v pismu. Obisk so zaključile z besedami: “V Slovenijo se še vrnemo!”
 
 
Koordinatorka senčenja: Katja Jenko 
 
(Skupno 40 obiskov, današnjih obiskov 1)