Tretješolci smo bili v torek, 13. junija (3.b), ter v četrtek, 15. junija (3.a in 3.d), na ogledu 200 akvarijev, v katerih živi približno 80 različnih vrst akvarijskih rib in tudi nekaj vrst kozic, rakcev ter polžkov. 🐟🐠🐚🦀 Starša sošolke Naje sta nam povedala, da so skoraj vsi organizmi vzgojeni doma. Izvedeli smo veliko novega. Vemo, da so ribice živa bitja, ki potrebujejo ustrezen prostor, ustrezno hrano; da vsaka riba ne more biti v vsakem akvariju in prav za vsako ribico veljajo nekoliko drugačna »pravila«. V vseh letih dela z akvarijskimi organizmi imata starša veliko znanja in izkušenj. Ugotovili smo, da opazovanje ribic med plavanjem deluje zelo pomirjujoče ter vpliva na dobro počutje.
Še enkrat se družini zahvaljujemo za to čudovito izkušnjo. 😊😃